Praktyczne informacje dotyczące okularów przeciwsłonecznych

Wiele osób się zastanawia, czy okulary przeciwsłoneczne chronią w rzeczywistości nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W domowych warunkach nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy rzeczywiście mają filtr. Nie jest to oczywiście widoczne gołym okiem. Potrzebny jest sprzęt z optycznego gabinetu, który sprawdza sam rodzaj fal światła.

Przeciwsłoneczne okulary a filtr UV

Musimy sobie zdać sprawę z tego, że filtr UV to jeden z elementów najważniejszych soczewek w okularach optycznych oraz w okularach przeciwsłonecznych. Nosząc bez filtra okulary, możemy zrobić naszym oczom bardzo dużą krzywdę. Niekiedy jest to większa krzywda od tej, którą możemy zrobić naszym oczom, nie nosząc okularów. Wiele osób sobie zdaje sprawę z bardzo szkodliwego wpływu promieniowania UV na skórę, niewiele wie natomiast, jak promieniowanie słoneczne może wpływać na nasz wzrok.

Okulary Gucci przeciwsłoneczne traktujemy niczym element dodatkowy garderoby, czy też modny gadżet, tymczasem dobrane prawidłowo soczewki poprawiają sam komfort widzenia, chronią przed rozwojem chorób oczu, jak i oczywiście są elementem przeciwnowotworowej profilaktyki, przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka uszkodzenia wnętrza oka, skóry oraz czerniaka. Warto się zastanowić, czy w okularach pochodzenia niewiadomego, kupionych przez Internet, na straganie, czy też w sklepie z ubraniami, na pewno zadbano o to, aby soczewki wykonane były w danej technologii przy zachowaniu procedur oraz czy na pewno będą one chroniły nasz wzrok. Filtr UV to jeden z najważniejszych elementów soczewek w przeciwsłonecznych okularach.

Dobra antyrefleksyjna powłoka jest szeregiem zalet dla naszego wzroku oraz komfortu użytkowania. Poza ochroną przed słońcem antyrefleksyjna powłoka w oprawkach markowych odpowiada na utwardzanie samej powierzchni soczewki. Dzięki jej antystatycznym oraz hydrofobowym właściwościom soczewki się nie rysują, mniej parują, nie przylepia się do nich kurz, a do tego krople wody nie pozostawiają osadu. Nałożenie takowej powłoki jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznego sprzętu. Sama jakość powłoki antyrefleksyjnej markowych oraz oryginalnych opraw odbiega w sposób znaczący od okularów jedynie udających przeciwsłoneczne, pochodzących ze źródeł nie do końca znanych. Nie kupujmy okularów na bazarze. Stawiajmy na markowe, które są wysokiej jakości. Dzięki temu nie tylko zadbamy o nasze oczy, ale także będziemy posiadaczami naprawdę dobrych i pięknych okularów.

Powrót na górę