Okulary przeciwsłoneczne na lato i… na lata

Słońce poczyna sobie coraz śmielej, i bardzo dobrze, bo słońce to energia, na którą czeka się cały rok. Należy jednak pamiętać o ochronie przed szkodliwymi promieniami i odpowiednio przygotować się do lata. Kostium kąpielowy, krem z dobrym filtrem i okulary przeciwsłoneczne to podstawa wakacyjnego niezbędnika. Jakie powinny być okulary przeciwsłoneczne? Oczywiście praktyczne, funkcjonalne i… modne!

Ray Ban, czyli zaufanie profesjonalistom

Marka Ray Ban jest chyba dobrze znana wszystkim miłośnikom stylowych i niebanalnych okularów. Firma powstała w Wenecji, a jej historia sięga lat 30 ubiegłego wieku. Dzięki tak długiej i efektywnej obecności na rynku może poszczycić się bogatym doświadczeniem i ogromną liczbą zadowolonych klientów. Nazwa Ray Ban jest zaczerpnięta z języka angielskiego i oznacza dosłownie „blokadę promieni”. Ray Ban specjalizuje się w produkcji doskonałych okularów, nie tylko przeciwsłonecznych, ale również korekcyjnych. Jest najbardziej rozpoznawalną i największą marką okularów na świecie. Pierwszy model o nazwie Shooters miał żółte szkła, poprawiające widoczność we mgle. Najbardziej popularne modele marki Ray Ban to Aviator, Clubmaster i Wayfarer.

Marka Ray Ban jest chyba dobrze znana wszystkim miłośnikom stylowych i niebanalnych okularów

Cechy okularów Ray Ban:

  • komfort noszenia
  • różnorodność kształtów i kolorów
  • bogaty design
  • ochrona przed promieniowaniem UV
  • dodatkowa polaryzacja
  • ogólna poprawa widoczności
  • jakość marki, pozytywne opnie klientów.

Słońce poczyna sobie coraz śmielej, i bardzo dobrze, bo słońce to energia, na którą czeka się cały rok

Okulary w stylu Hollywood

Okulary przeciwsłoneczne marki Ray Ban od lat promowane są przez najbardziej rozpoznawalnych artystów. Chętnie noszone przez gwiazdy kultowych filmów, między innymi Toma Cruise’a w „Top Gun”, czy Sylwestra Stallone w filmie „Cobra” oraz piosenkarzy, takich jak Michael Jackson i George Michael. Słynne oprawki okularów Ray Ban kojarzone są też z Marilyn Monroe i Carym Grantem. Okulary Ray Ban stanowią idealne połączenie profesjonalnych szkieł ze stylowymi oprawkami. Soczewki, zależnie od koloru absorbują określoną ilość światła widzialnego. Model zielony, czyli G-15 blokuje w większości światło niebieskie, wykazuje się przejrzystością obrazu i doskonałym kontrastem kolorów. Model brązowy – B-15 – wspomaga ostrość widzenia przy słabszym oświetleniu. Oba rodzaje okularów chronią przed szkodliwym wpływem promieni UV i mogą dodatkowo być spolaryzowane.

Stylowe okulary, stylowa oprawa, stylowa stylizacja

Okulary Ray Ban damskie cechuje styl i wyjątkowy design. Przede wszystkim przyciągają uwagę i pasują do każdej stylizacji, bez względu na porę roku. W końcu nawet zimą zdarzają się dni pełne słońca, a ochrona oczu jest ważna przez cały rok, tak samo jak modny wygląd. Ponadto wysoka jakość, zarówno szkieł jak i oprawek sprawia, że okulary są bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcenia i urazy. Dzięki temu marka Ray Ban to inwestycja na lata. Wystarczy dopasować konkretny model do kształtu twarzy, jak też dostosować kolor do letniej stylizacji, by w wakacje poczuć się na topie. Kolor szkieł można dobrać do konkretnych ubrań, natomiast kształt okularów wybrać zależnie od kształtu twarzy i osobistych upodobań.

Retro, boho i klasyka. Szeroki wybór okularów

Ogromny wybór okularów Ray Ban dla kobiet pozwala na śmiałe łączenie różnych stylizacji. Okulary Ray Ban damskie o ukośnym kształcie idealnie dopasują się do stylu retro. Świetnie skomponują się ze strojem kąpielowym, nawet w „krzykliwych” kolorach. Z kolei okrągły model okularów to ukłon w kierunku stylu boho. Długa plażowa spódnica będzie w tym wypadku idealnym uzupełnieniem. Klasyczny kształt szkieł i oprawek idealnie nadaje się zarówno na plażę, jak i na spotkanie biznesowe. Do takiego modelu łatwo jest dobrać stylizację, stawiając na barwy wyzywające, jak i stonowane. Okulary Ray Ban w stylu lat 70 to soczewki o kształcie łez. Jest to niezwykle popularny model – Aviator, czyli pierwsze okulary pilotki w nowoczesnej odsłonie. Cieniutka, złota rama posiada, charakterystyczny dla tego modelu, podwójny mostek. Soczewki mogą mieć różny kolor, zależnie od preferencji.

Powrót na górę