Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne – najmodniejsze trendy tego sezonu!

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne – najmodniejsze trendy tego sezonu!

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne to dla wielu osób z wadą wzroku must have każdego lata. Chronią nasze oczy przed promieniowaniem słonecznym, są niesamowicie wygodne, ale też pozwalają komfortowo widzieć i funkcjonować nawet w okresach bezchmurnego nieba. Jakie rodzaje takich okularów istnieją, czy warto wybierać znane marki i jakie trendy w tej kwestii panują w obecnym sezonie?

Rodzaje okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne dzielą się na parę różnych rodzajów. Są to między innymi:

  • barwione szkła korekcyjne – są to zwyczajnie Twoje codzienne okulary korekcyjne z dodatkową, przyciemnianą warstwą, która ma za zadanie chronić przed słońcem. Są one bardzo łatwe do wykonania. Duże, skomplikowane wady wzroku czy okulary progresywne nie są do tego żadną przeszkodą.
  • okulary korekcyjne ze ściąganą nakładką przeciwsłoneczną – takie okulary to bardzo wygodna opcja. Ochrona przeciwsłoneczna polega na dołączeniu do okularów dodatkowej nakładki przypinanej zazwyczaj za pomocą magnesów, którą można ściągać i zakładać kiedy tylko mamy na to ochotę.
  • okulary ze szkłami fotochormowymi (światłoczułymi) – to najnowsza generacja szkieł korekcyjnych przeciwsłonecznych. Takie szkła w reakcji na światło lub promieniowanie UV samoistnie zabarwiają się na ciemniejszy kolor i wracają do formy bezbarwnej kiedy tego światła jest mniej. Dla wielu osób jest to najbardziej komfortowy sposób ochrony przeciwsłonecznej w postaci okularów. Nie trzeba bowiem pamiętać o ich zmianie czy zakładaniu nakładek.

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne to dla wielu osób z wadą wzroku must have każdego lata

Najmodniejsze okulary tego sezonu

W tym sezonie wszyscy mamy szczęście! Różnego rodzaju okulary przeciwsłoneczne są bowiem modne. Dlatego spokojnie możemy wybrać klasyczne pilotki, akcesoria w stylu Johna Lennona, okulary okrągłe czy takie w kształcie kociego oka albo ogromne okulary „muchy”.

Ciekawostką może być, że od tego roku wraca do nas moda lat dwutysięcznych, a co za tym idzie również jeśli chodzi o okulary. Nie bójcie się zatem ogromnych szkieł z cekinami i brylancikami czy tak zwanych „szybkich” okularów kojarzonych z filmami o Matrixie.

Czy warto wybierać znane marki?

Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, wiele osób wybiera tanie zamienniki z sieciówek czy bazarków. Nie kończy się to jednak dobrze, takie akcesoria szybko się rysują, łamią i niszczą w inny sposób. Dlatego przy zakupie okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych, warto wybrać znane, porządne marki. Takie firmy gwarantują nie tylko świetną jakość, ale też będą lepsze dla zdrowia. Posiadają one bowiem konieczne, różnorodne rodzaje ochrony przed promieniowaniem UV czy niebieskim światłem oraz certyfikaty. Co więcej, takie okulary to duża inwestycja, posłużą one bowiem z pewnością wiele lat.

Trend czy dopasowanie do twarzy?

Co powinno bardziej się liczyć: nadchodzące trendy i moda czy dopasowanie okularów do kształtu twarzy i komfort noszenia? Racjonalne myślenie podpowiada, że zdecydowanie to drugie. Dlatego nawet jeśli wiesz, że ogromne złote okulary z brylancikami są modne, ale jednak do Ciebie nie pasują, to nie zmuszaj się do zakupu. W takiej sytuacji warto postawić na pewny klasyk, którego noszenie po prostu będzie sprawiało Ci radość i przyjemność.

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne to idealne rozwiązanie podczas letnich miesięcy dla osób z problemami ze wzrokiem. Obecnie wiele rodzajów i kształtów pozostaje w trendach, dlatego z pewnością każdy odnajdzie swój idealny fason. Możesz postawić na nutkę ekstrawagancji lub przystać na typowy klasyk. Wszystko zależy tylko od Ciebie!

 

Powrót na górę