Dlaczego warto zdecydować się na okulary przeciwsłoneczne Marc Jacobs?

Dlaczego warto zdecydować się na okulary przeciwsłoneczne Marc Jacobs?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór okularów przeciwsłonecznych jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż jeszcze kilka lat temu. Na rynku działa bowiem bardzo duża liczba firm posiadających w swoich ofertach wysokiej jakości produkty. Można zaobserwować, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się okulary przeciwsłoneczne Marc Jacobs. Jakie cechy powinny mieć dobre modele?

Filtr UV400

Jak wiadomo, słońce emituje trzy rodzaje promieniowania ultrafioletowego: UVC, UVB, UVA. Pierwszy wspomniany rodzaj jest w znacznej większości pochłaniany przez ziemską atmosferę, tak samo jak część UVB. Ludzie najbardziej narażeni są zatem na bardzo szkodliwe promieniowanie UVA. Warto wiedzieć, że produkty znanych producentów są wyposażone w filtr UV400. Godny uwagi jest fakt, że pochłania on 100% szkodliwego promieniowania. Ponadto gwarantuje pełną ochronę oczu.

Właściwy kolor

Znacznej większości osób wydaje się, że kolor soczewki w okularach przeciwsłonecznych ma tylko funkcję estetyczną. Jest to oczywiście błędne założenie. Kolor ma bowiem tak samo duże znaczenie, jak typ zastosowanego filtra UV. W najprostszym możliwym ujęciu pomaga we właściwy sposób postrzegać barwy, które przekłamuje ludzkie oko.

Warto wiedzieć, że szare soczewki będą gwarantowały naturalne widzenie barw. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że są najbardziej uniwersalne. Rekomendowane są również kierowcom. Z kolei brązowe soczewki chłoną niebieskie światło. Dzięki temu zapewniają poprawę ostrości, kontrastu czy głębi widzenia. Zalecane są osobom z wrażliwymi oczami.

Produkt z polaryzacją

Najważniejszym zadaniem soczewek z filtrem polaryzacyjnym jest blokowanie światła, które odbija się od różnych jasnych powierzchni. Doskonałymi przykładami mogą być piasek czy śnieg. Należy mieć świadomość, że gwarantują znacznie lepszy kontrast widzenia i komfort. Nie można zapomnieć, że zapewniają 100% ochrony przed ewentualnymi promieniami słonecznymi. W ten sposób kolory są wyraziste i żywe. Osobom, które mają w planach zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne rekomendowane jest upewnienie się, czy zostały wyposażone przez producenta w filtr polaryzacyjny.

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie można kupić wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne w sklepach online czy stacjonarnych. Zalecane jest wybranie się do salonu optycznego. Specjaliści odraczają zaopatrywania się w omawiane produkty w marketach, targach czy różnego rodzaju sklepach z pamiątkami.

Powrót na górę