Czy oprawki Solano Clip-on warto stosować zimą?

Choć w powszechnej opinii okulary przeciwsłoneczne to atrybuty lata i wiosny, to z powodzeniem mogą one być również noszone jesienią i zimą. Jak się bowiem okazuje zimowe słońce jest bardzo szkodliwe dla zdrowia oczu, które w tym czasie powinny być starannie chronione. W tym przypadku doskonale sprawdzają się oprawki Solano Clip-on.

Dlaczego warto wybierać oprawki Solano Clip-on zimą?

Choć w powszechnej opinii okulary przeciwsłoneczne to atrybuty lata i wiosny, to z powodzeniem mogą one być również noszone jesienią i zimą

Jak wspomniano powyżej, wiele osób zdaje sobie sprawę z konieczności noszenia okularów latem i wiosną, zapominając o tym, że są one również pożądane o innej porze roku. Na szczęście to podejście się zmienia, a narciarze i inne osoby przebywające na świeżym powietrzu dostrzegają zalety tego rozwiązania. Noszenie okularów przeciwsłonecznych w czasie zimy zalecane jest również kierowcom, ponieważ zimowe słońce cechuje:

  • intensywne promieniowanie,
  • niższe położenie na horyzoncie i zmieniony kąt padania, który w wielu wypadkach powoduje nieprzyjemne oślepianie.

Nieprzyjemne wrażenie potęgowane jest przez leżący na gruncie śnieg. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest stosownie oprawek Solano Clip-on, ponieważ stanowią one połączenie typowych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Czym może grozić brak skutecznej ochrony oczu w czasie zimy?

Jak wspomniano powyżej, wiele osób zdaje sobie sprawę z konieczności noszenia okularów latem i wiosną, zapominając o tym, że są one również pożądane o innej porze roku

Brak skuteczniej ochrony oczu w czasie zimy prowadzi do wielu nieprzyjemnych dolegliwości oraz może skutkować poważnymi konsekwencjami, w tym:

  1. brakiem komfortu  – oślepiające światło zdecydowanie pogarsza komfort widzenia, zwłaszcza podczas prowadzenia pojazdu.
  2. tworzeniem się zmarszczek mimicznych – nadmierne mrużenie oczu powoduje bardziej intensywne tworzenie się i utrwalanie nieatrakcyjnych zmarszczek mimicznych. Ich powstawaniu sprzyja również przesuszanie skóry w okolicach oczu.
  3. zapaleniem spojówek – nadmierna ekspozycja oczu bez odpowiedniego zabezpieczenia na mróz oraz przesuszone powietrze może prowadzić do wysuszania gałki ocznej oraz podrażnień oka i rozwoju zapalenia spojówek. W bardzo rzadkich przypadkach dochodzić może nawet do powstawania oparzeń, rozwoju nowotworu wewnątrzgałkowego, a nawet do utraty wzroku. Tego typu zagrożenia sprawiają, że nie mogą być one traktowane lekceważąco. W tym przypadku zdecydowanie warto wybierać okulary Solano Clip-on, w których montowane są profesjonalne szkła wyposażone w efektywny filtr UV. Ponadto soczewki można wyposażyć w dodatkowy filtr polaryzacyjny, który skutecznie niweluje powstawanie oślepiających odblasków. Ma to szczególne znaczenie podczas prowadzenia pojazdu, zwłaszcza na mokrej nawierzchni jezdni.

 

Powrót na górę